👤

Pytanie 10/12 (3 pkt.)
W pewnym zespole jest 18 dziewcząt i stanowią one 40 % skladu zespołu. Ilu chłopców jest w tym zespole?​


Odpowiedź :

1%=0,45

0,45×100%=45

45-18=27

odp: w tym zespole jest 27 chłopców

Go Studier: Inne Pytanie