👤

Cena jabłek I gatunku wynosi 3,50zł a cena jabłek II gatunku jest o 20% niższa.Oblicz ile razem zapłacisz za 7 kg jabłek I gatunku i 3 kg jabłek II gatunku. ​

Odpowiedź :

Szczegółowe wyjaśnienie:

1=3,50

2=3.50*0,8=2.80

7*3.50+3*2.80=32.9

x - cena jabłek II gatunku

x=(80/100)*3,50=2,80

7*3,50+3*2,80=32,90