👤

Wyznacz przyspieszenie i predkosc rowerzysty po 8 s ruchu jezeli jego predkosc zmienila sie w ciagu 3 pierwszych sekund o 3m/s​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Przyspieszenie rowerzysty wynosi 1 m/s². Po 8s ruchu osiągnie prędkość

8 m/s.

Wyjaśnienie:

[tex]Dane:\\v_0=0\frac{m}{s}\\v_1=3\frac{m}{s}\\t_1=3s\\t_2=8s\\\\Szukane:\\a=?\\v_2=?\\\\Wzor:\\\\a=\frac{v-v_0}{t}\\\\dla\ v_0=0\frac{m}{s} \\\\a=\frac{v}{t}\\\\Rozwiazanie:\\\\a=\frac{3\frac{m}{s} }{3s}=1\frac{m}{s^2} \\\\a=\frac{v}{t}/*t\\\\v=at\\\\v_2=1\frac{m}{s^2}*8s=8\frac{m}{s}[/tex]