Odpowiedź :
Odpowiedź:
6,28 * 10^3 m/s
Wyjaśnienie:
Dane : SZUKANE
R = 2 cm = 0,02 m v = ?
T = 20 s
Droga jednego obiegu S to obwód tego okręgu czyli
S= Obwod = 2 * π * R = 2* 3,14*0,02 = 0,126 m
prędkośc V = [tex]\frac{S}{T}[/tex] = 0,126m : 20 s = 0,00628 m/s