👤

Siedem zeszytów kosztuje 17,50 zł. Ile trzeba zapłacić za cztery takie
zeszyty?

daje najj


Odpowiedź :

Odpowiedź:

17,50zł : 7 = 2,50 z ---- tyle kosztuje 1 zeszyt

2,50 zł * 4 = 10 zł ----- tyle trzeba zapłacić za cztery zeszyty

Odpowiedź:

7 zeszytów-17,50zł

17,50:7=2,5

2,5-jeden zeszyt

2,5*4=10

10- cztery zeszyty

odp.za 4 zeszyty trzeba zapłacić 10zł

chyba dobrze, jak źle to przepraszam;)

Go Studier: Inne Pytanie