👤

Podstawa trójkąta ma długość 4 dm, a pole trójkąta jest równe 180 cm?. lle
wynosi wysokość tego trójkąta? * proszę o szybką odpowiedź daje naj! ​


Odpowiedź :

Hej!

P = ½ * a * h

a = 4 dm, P = 180 cm² = 1,8 dm²

½ * 4 dm * h = 1,8 dm²

2 dm * h = 1,8 dm²

h = 1,8 dm² : 2

h = 0,9 dm

Pozdrawiam! - Julka

Go Studier: Inne Pytanie