Odpowiedź :
Vp=45 km/h = 45 *(1000m/3600s) = 12,5 m/s
Vl=16 m/s
Czyli lisek zasuwa szybciej :D
[tex]v_{p} = 45\frac{km}{h}\\\\v_{l} = 16\frac{m}{s} = 16\cdot\frac{\frac{1}{1000}km}{\frac{1}{3600}h} = 16\cdot3,6 \ \frac{km}{h}=57,6\frac{km}{h} \\\\v_{l} > v_{p}[/tex]
Odp. Szybszy jest lis.