Odpowiedź :
Odpowiedź:
150 km/h
Wyjaśnienie:
V= s/t
V =?
s= 75 km
t= 0,5 h
rozwiązanie
V = 75km/0,5h= 150 km/h
Odpowiedź:
Poruszał się z prędkością 150 km/h.
Wyjaśnienie:
Jeśli w czasie 0,5 godziny przejechał 75 km, to znaczy, że musimy 75 + 75 = 150. A 0,5 + 0,5 = 1.
Działanie: 75+75=150km/h
Mam nadzieję że pomogłam;) Liczę na naj:D