👤

prosze o pomoc ....
Oblicz natężenie prądu jakie płynie przez silnik w czasie 2 minut pod napięciem 230 W .W tym czasie zużyto 50000 J energi .


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

t=2min=120s

U=230V

W=50000N

Oblicz I

W=U*I*t. - - - - - - - /Ut

I=W/Ut

I=50000VAs/(230V*

120s)

I=1,81A

Odpowiedź:

U=230V

W=50000J

t=2min=2*60=120s

Rozwiązanie:

I=W/U*t

I=50000J/230V*120s

I=50000J/27600

I=1,81A

Powinno być dobrze.

Wyjaśnienie: