Potrzebuję rozwiązania do podpunktu b). W odpowiedziach jest wynik 1,7 N. Jak to policzyć?

m=170 g = 0,17 kg
T=?
F=?
5*T=6-1,5 = 4,5 s
T=4,5/5=0,9 s
amax=1 m/s²
F=m*amax
F=0,17*1 = 0,17 N (i raczej nie chce być inaczej)