👤

Z punktu a do b jest 70 km. pociąg a jedzie 70km/h, a pociąg b 40km/h. po jakim czasie się spotkają? proszę o wyjaśnienie i rozpisanie

Odpowiedź :

Odpowiedź:

dane:

v1=70km/h

v2=40km/h

s=s1+s2=70km

s1=v1*t=?

s2=v2*t=?

t=?

s=v1*t + v2*t= t*(v1+v2)

s= t*(v1+v2)

t=s/(v1+v2)

t= 70/ (70+40)

t=70/110

t=0,636 h