👤

Rozwiąż zadania od 1 do 4
zad 1

W cukierni ,, Nuta słodyczy " pączki pakowane są po 1 w kartonie. Ile kartonów pączków należy kupić dla uczniów, wiadomo że dziewczęta zjedzą po jednym pączku, a chłopców . Uczniów w szkole jest 670, w tym chłopców 381
zad 2

W cukierni ,, Nuta słodyczy " jeden pączek z lukrem kosztuje 4 zł, a z cukrem pudrem 3 zł. O ile więcej trzeba zapłacić za 15 pączków z lukrem niż za 10 pączków z cukrem pudrem

zad 3
Jeżeli jeden pączek kosztuje 4 zł, to ile pączków można kupić za 100 zł.

zad 4
Pączek z lukrem i dżemem waży około 70 g. Ile kilogramów będą ważyły pączki zakupione dla wszystkich uczniów uczęszczających do szkoły. do szkoły uczęszcza 670 uczniów.


Odpowiedź :

Odpowiedź:

zad. 1

670-381 = 289

289*1 = 289

tyle pączków zjedzą dziewczęta więc tyle trzeba kupić kartonów (nie jest powiedziane ile zjedzą chłopcy)

zad. 2

pączki z lukrem= 4*15 = 60

pączki z cukrem pudrem= 3*10 = 30

60-30 = 30

odp. za 15 pączków z lukrem będzie trzeba zapłacić o 30 złotych więcej niż za 10 pączków z cukrem pudrem

zad. 3

100:4 = 25

odp. za 100 złotych można kupić 25 pączków

zad. 4

70*670 = 46900g = 46,9kg

odp. pączki dla wszystkich uczniów będą ważyły około 46,9kg

Szczegółowe wyjaśnienie:

mam nadzieję że pomogłam