Odpowiedź :
Odpowiedź:
zad. 1
670-381 = 289
289*1 = 289
tyle pączków zjedzą dziewczęta więc tyle trzeba kupić kartonów (nie jest powiedziane ile zjedzą chłopcy)
zad. 2
pączki z lukrem= 4*15 = 60
pączki z cukrem pudrem= 3*10 = 30
60-30 = 30
odp. za 15 pączków z lukrem będzie trzeba zapłacić o 30 złotych więcej niż za 10 pączków z cukrem pudrem
zad. 3
100:4 = 25
odp. za 100 złotych można kupić 25 pączków
zad. 4
70*670 = 46900g = 46,9kg
odp. pączki dla wszystkich uczniów będą ważyły około 46,9kg
Szczegółowe wyjaśnienie:
mam nadzieję że pomogłam