👤

Karton soku rozlano do trzech szklanek w stosunku do 3:4:5. Szklanka, w której było go najmniej, za-
wierała 120 ml soku. Oblicz, jaką objętość mial sok w każdym z pozostałych dwóch naczyń.​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

120ml- Szklanka I

120ml:3=40ml

40ml*3=120ml- szklanka I

40ml*4=160ml- szklanka II

40ml*5=200ml- szklanka III

Mam nadzieję, że pomogłam

Liczę na naj <3