👤

Magda na zajęcia do szkoły baletowej dojeżdża autobusem. Z domu wyszła o godzinie 14:10 .Droga na przystanek Zajęła jej 7 minut .Autobus przyjechał po 13 minutach .Do szkoły Magda jechała 15 minut.Z przystanku szła 12 minut. O której przybyła do szkoły?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Magda do szkoły przybyła o 14:57.

Szczegółowe wyjaśnienie:

14:10 - godzina wyjścia

droga= 7min + 13 min + 15 min + 12 min=47min

Godzina przybycia do szkoły= 14:10 + 0:47= 14:57

Odpowiedź:

7 min + 13 min + 15 min + 12 min = 47 min

14:10 + 47 min = 14:57

Magda do szkoły dotarła o 14:57

Mam nadzieje że pomogłem :)