👤

Jakie pole ma trójkąt o podstawie 6 cm, jeśli wysokość opuszczona na tę podstawę ma 4 cm?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P= a*h/2 = 6*4/2 = 24/2 = 12cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

Liczby zapisane w ten sposób: 24/2 to ułamki, a ta dwójka po cm to "do potęgi drugiej"

Odpowiedź:

P=a×h÷2. P=6×4÷2=24÷2=12 P=12cm