👤

Jedna podstawa trapezu ma 8 cm, a druga podstawa jest od niej o 3 cm krótsza. Wysokość
trapezu jest równa 6 cm. Oceń prawdziwość zdania.
Pole trapezu jest równe 66 cm kwadratowych. *​


Odpowiedź :

Hej!

P = ½ * (a + b) * h

a = 8 cm

b = 8 cm - 3 cm = 5 cm

h = 6 cm

P = ½ * (8 cm + 5 cm) * 6 cm

P = 3 cm * 13 cm

P = 39 cm²

FAŁSZ

Pozdrawiam! - Julka