👤

Pociągi z Puchatkowa i z Kubusiowa wyruszyły w tym samym czasie do Misiowa. Z Puchatkowa do Misiowa jest 25 km, a z Kubusiowa do Misiowa jest 77 km. Srednia prędkość z jaką poruszał się pociąg z Puchatkowa na tej trasie wynosi 50km/h. Z jaką prędkością musi jechać pociąg z Kubusiowa, aby oba pociągi przyjechały do Misiowa w tym samym czasie?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Puchatkowo- Misiowo

s=25km

v=50km\h

Kubusiowo-Misiowo

s=77km

v=?

V=s\t------będziemy stosować ten wzór

Najpierw obliczamy "t" P-M

s\v=t

t=25km:50km\h=0,5h  czyli 30min

czyli możemy sobie zapisać, że z Kubusiowa do Misiowa pociag musi przejechać tą trase w 30 min. Teraz możemy obliczyć prędkość

s=77km

t=0,5h

v=?

v=77km:0,5h=154km\h-----i o to nasza  odpowiedz

Szczegółowe wyjaśnienie: