Odpowiedź :
Odpowiedź:
m = 1,8 g
M = 18 g/mol
n = ?
n = [tex]\frac{m}{M}[/tex]
n = [tex]\frac{1,8 g}{18 g/mol}[/tex]
n = 0,1 mol
1 mol --- 6,02 * 10²³ cząsteczek
0,1 mol --- x cząsteczek
x = 0,1 mol * 6,02 * 10²³
x = 0,602 * 10²³
x = 6,02 * 10²²
Odpowiedź: W 1,8 g wody znajduje się 6,02 * 10²² cząsteczek.