👤

jak długo musi jechać samochód poruszający się ze stałą prędkością 60km h aby pokonać dystans o długości 10km h​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

10 min

Szczegółowe wyjaśnienie:

tak to policzyłem

v=s/t

v=60km/h

s= 10km

t= s/v

t=10/60h= 1/6h

60min *1/ 6= 60min/6= 10 minut