Wykres przedstawia zależność szybkości od czasu w ruchu pewnego pojazdu oblicz drogę przebytą przez ten pojazd W czterech sekundach ruchu. Zdjęcie w załączniku. Bardzo proszę o pomoc

Odpowiedź:
Korzystam ze wzoru na prędkość w ruchu jednostajnym.
v = [tex]\frac{s}{t}[/tex]
s = v * t
Następnie przekształcam prędkość do jednostki m/s.
54 km/h = 15 m/s
108 km/h - 30 m/s
A teraz za pomocą metody obliczania pola figury pod wykresem liczę drogę
P1 = 2 * 15 = 30 m
P2 = (15 + 30) * 2 / 2
P2 = 45
s = 45 + 30 = 75 (m)