Odpowiedź :
Odpowiedź:
masa = gęstość/ objętość
gęstość = 600kg/m3
objętość = a * b * c
a = 5 cm = 0,05 m
b = 2cm = 0,02m
c = 1m
objętość = 0,05m * 0,02m * 1m = 0,001 m3
masa = 600 kg/m3 / 0,001m3 = 600 000 kg czyli 600 ton
Wyjaśnienie:
Odpowiedź:
masa = gęstość/ objętość
gęstość = 600kg/m3
objętość = a * b * c
a = 5 cm = 0,05 m
b = 2cm = 0,02m
c = 1m
objętość = 0,05m * 0,02m * 1m = 0,001 m3
masa = 600 kg/m3 / 0,001m3 = 600 000 kg czyli 600 ton
Wyjaśnienie: