👤

Chłopiec ciągnie poziomo po piasku, zaczepioną na sznurku
skrzynię o masie 30kg. Porusza się on z przyspieszeniem 3 m/s 2 ,
a siła tarcia wynosi 600N. Oblicz, jaką siłą działa chłopiec (mile
widziany rysunek, z siłami).


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

m=30kg

a=3m/s²

T=600N

F₁=m*a

F₁=30kg*3m/s²

F₁=90N

F=F₁+T

F=90N+600N

F=690N