👤

Turysta wjeżdżający pod górę kolejką linową w ciągu 200s przebył odległość
1400m. Oznacza to, że kolejka jechała z prędkością ?


NA SZYBKO
DAJE NAJ​


Odpowiedź :

t=200s

s=1400m

v=s:t

v=1400:200

v=7m/s

dane

t=200s

s= 1400m

szukane

v=?

obliczenia

v=s/t

v=1400/200 [m/s]

v=7m/s

Kolejka jechała z prędkością 7m/s