👤

Zad 10. Kilogram jabłek kosztuje 2 zł, a kilogram gruszek 3 zh. lle kosztuje a
kilogramów jabłek i b kilogramów gruszek? Zapisz odpowiednie wyrażenie
algebraiczne​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

akg jabłek - 2a zł

bkg gruszek - 3b zł

2a + 3b

Szczegółowe wyjaśnienie:

Odpowiedź:

             (2a + 3b) zł

Szczegółowe wyjaśnienia:

2 zł   - cena 1 kg jabłek

a   - ilość kilogramów jabłek

a·2 zł = 2a zł    - koszt a kilogramów jabłek

3 zł  - cena 1 kg gruszek

b   - ilość kilogramów gruszek

b·3 zł = 3b zł   - koszt b kilogramów gruszek

Razem:

             2a zł + 3b zł = (2a + 3b) zł