👤

Oblicz pole trójkąta prostokątnego, którego jedna przyprostokątna ma 3 cm, druga przyprostokątna ma 4 cm, a przeciwprostokątna ma 5 cm. Zapisz obliczenia.
PLISSSSSSSSS


Odpowiedź :

Odpowiedź:

P= 6 cm kwadratowych

Szczegółowe wyjaśnienie:

P= a*h/2

a= 3 lub 4cm

h= 3 lub 4 cm

P= 3 * 4 /2 = 12cm/2 = 6 cm kwadratowych

Go Studier: Inne Pytanie