👤

Pan Kowalski zarabiał 4200 zł miesięcznie. W październiku otrzymał 10% podwyżki, a w li-
stopadzie jeszcze dodatkową premię zwiększającą pensję o 25%.
a) Ile wynosiła pensja pana Kowalskiego w październiku?
B) ile zarobił pan kowalski w listopadzie?


Daje najj ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

A) 4200zł×0.1=420zł

4200zł+420zł=4620zł

B) 4620zł×0.25=1155zł

4620zł+1155zł=5775zł