👤

Jaką drogę pokona mrówka w ciągu 1 min, jeśli porusza się z prędkością 4 cm/s?
15 cm
2,4 m
24 cm
15 m
Help mam spraedzian teraz a potrzebuje odp ​


Odpowiedź :

Odpowiedź:

2,4m

Szczegółowe wyjaśnienie:

t = 1 min = 60 s
v = 4 cm/s
s = ?

s = v * t
s = 60 * 4
s = 240 cm = 2,4 m

Go Studier: Inne Pytanie