👤

Rozwiąż zadanie za pomocą równania.
Szklanka soku i porcja naleśników kosztują razem 35 zł, przy czym naleśniki są
o 5 zł droższe od soku. Ile kosztuje szklanka soku?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Szklanka soku i porcja naleśników = 35 zł

szklanka soku = x zł

porcja naleśników = x zł + 5 zł

x + x + 5 = 35

2x = 30

x = 15

Odp :Szklanka soku kosztuje 15 zł

Szczegółowe wyjaśnienie:

Mam nadzieję że pomogłam