👤


3. Samochód porusza sie ruchem jednostajnie prostoliniowymi w czasie 12 min przejechał 16 km.
Oblicz prędkość samochodu, wynik podaj w km/h i m/s​


Odpowiedź :

s= 16 km = 1600 m

t= 1 min = 12/60 h

v=?

wzór    v=s/t

v= 1600 m/12min = 133,3 m/min

v= 16 km/ 12/60 h = 80 km/h