👤


Oblicz poziom natężenia dźwięku (w decybelach), którego natężenie w danym miejscu wynosi 100 mW/m2 ​


Odpowiedź :

Opis oznaczeń:

log - logarytm o podstawie 10

L – poziom natężenia dźwięku,

I – natężenie dźwięku,

Io – natężenie dźwięku odniesienia,

Io= 10^(−12) W/m²

Dane:

I=0,1 W/m²

Szukane

L=?

L=10*log(I/Io)

L=10*log(0,1/10^(−12))= 110 dB