Proszę o obliczenie trapezu.
Jak najszybciej daje najj

Hej!
Oto Twoja odpowiedź:
[tex] pole \: trapezu = \frac{(a + b) \times h}{2} [/tex]
a = 2 cm
b = 5 cm + 6 cm
b = 11 cm
h = 4 cm
Podstawiamy do wzoru:
[tex]p = \frac{(11cm + 2cm) \times 4cm}{2} = \\ \frac{13cm \times 4}{2} = \frac{52cm}{2} = 26 {cm}^{2} [/tex]
Odpowiedź: Pole tego trapezu wynosi 26 cm2.
Pozdrawiam™