KTO POMOŻE? zadanie w załączniku.

Odpowiedź:
U = I*R = 1*10 = 10V
U(Rw) = E - U = 12-10 = 2V
Rw = U(Rw)/I = 2/1 = 2 Ω
Rw = 2 Ω