👤

Samochód po 5 s uzyskał prędkość o wartości 15 m/s. Jakie przyspieszenie będzie miał ten
samochód, jeżeli poruszał się ruchem jednostajnie przyspieszonym?


Odpowiedź :

Odpowiedź:

3 m/s

Wyjaśnienie:

Mam nadzieję, że pomogłam☺

Odpowiedź:

Dane                                    Obliczyć                               Wzór

t = 5 s                                   a = ?                                     a = v/t

v = 15 m/s

Rozwiązanie

samochód poruszał się bez prędkości poczatkowej czyli

a = v/t              gdyby z prędkością poczatkową to wzór byłby taki a = Δv/Δt

a = 15 m/s/5 s

a = 3 m/s^2

Odp. Samochód porusza się z przyspieszeniem 3 m/s^2