👤

wysokość trójkąta jest o 2 cm krótsza od podstawy i wynosi 8 cm. jakie pole ma trójkąt?​

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Podstawa = 8 + 2 = 10

Wysokość = 8

P = a * h /2 = 10 * 8 /2 = 40

Licze na naj, pozdrawiam

Odpowiedź:

wzór na pole trójkąta: [tex]\frac{a*h}{2}[/tex]

a= 10 cm

h= 8cm

[tex]\frac{10*8}{2}[/tex]=[tex]\frac{80}{2}[/tex]=40 cm

P=[tex]40cm^{2}[/tex]

Szczegółowe wyjaśnienie: