👤

piłka została odbita z prędkością 100 km/h oblicz energie kinetyczną tej piłki jeśli jej masa była równa 200 g

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

[tex]m=200g=0,2kg[/tex]

[tex]v=100\frac{km}{h}=100*\frac{1000m}{3600s}\approx27,8\frac{m}{s}[/tex]

[tex]szukane:E_k[/tex]

[tex]E_k=\frac{mv^2}{2}[/tex]

[tex]E_k=\frac{0,2kg*(27,8\frac{m}{s})^2 }{2}=77,284J\approx77,3J[/tex]