👤

Siła wyporu, z jaką woda działa na zanurzoną w niej metalową bryłkę, wynosi 0,8 N. Oblicz objętość metalowej bryłki. Gęstość wody przyjmij jako 1000 kg/metr szeąścienny

Proszee o szybka odpowiedz


Odpowiedź :

Odpowiedź:

Wyjaśnienie:

[tex]F_w=0,8N[/tex]

[tex]d=1000\frac{kg}{m^3}[/tex]

[tex]g\approx10\frac{N}{kg}[/tex]

[tex]szukane:V[/tex]

[tex]F_w=d*V*g/:d*g[/tex]

[tex]V=\frac{F_w}{d*g}[/tex]

[tex]V=\frac{0,8N}{1000\frac{kg}{m^3}*10\frac{N}{kg} }=0,00008m^3=80cm^3[/tex]