Odpowiedź :
R=5cm - promień zewnętrzny
r - promień wewnętrzny
P=16 π cm² - pole
[tex]P=\pi R^2-\pi r^2\\\\5^2\pi-r^2\pi=16\pi\ \ \ |:\pi\\\\25-r^2=16\\\\r^2=25-16\\\\r^2=9\\\\r=\sqrt{9}\\\\r=3cm[/tex]
R=5cm - promień zewnętrzny
r - promień wewnętrzny
P=16 π cm² - pole
[tex]P=\pi R^2-\pi r^2\\\\5^2\pi-r^2\pi=16\pi\ \ \ |:\pi\\\\25-r^2=16\\\\r^2=25-16\\\\r^2=9\\\\r=\sqrt{9}\\\\r=3cm[/tex]