Odpowiedź :
Odpowiedź:
36 - 450
x-100
36*100: 450=3600 :450= 8 l
Na 100 km, samochód spala 8 litrów paliwa.
8- 100
20 - x
20*100:8= 2000:8=250 km
20 litrów paliwa wystarczy na przejechanie 250 km.
Szczegółowe wyjaśnienie:
Odpowiedź:
36 - 450
x-100
36*100: 450=3600 :450= 8 l
Na 100 km, samochód spala 8 litrów paliwa.
8- 100
20 - x
20*100:8= 2000:8=250 km
20 litrów paliwa wystarczy na przejechanie 250 km.
Szczegółowe wyjaśnienie: