👤

3. Po jakim czasie piechur idący z prędkością o wartości 140cm/s przebyłby drogę 20km przy założeniu, że idzie bez odpoczynku?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

140 cm/s = 1,4m/s

20km = 20000m

2000km : 1,4m/s ≈ 14 286s

14 286s ≈ 2godz. 58min

Odp. Piechur przejdzie 20 km po 2godz. 58min

t= s/v

t = 20 000m / 1.4 m/s = 14 285.7 s = 238 minut = 3h i 58 min

Liczę na naj