👤

Zad.1 Posługując się poniższymi danymi oblicz największą odległość, na jaką może dotrzeć pszczoła, galopujący koń, oraz samolot odrzutowy w ciągu 20 minut. Pszczoła - prędkość średnia 18 km/h Galopujący koń - prędkość średnia 54 km/h
Samolot odrzutowy - prędkość średnia 2200 km/h
zad.2 Która z wymienionych szybkości jest największa?
Muszę to zrobić do 9:00 i z góry dziękuje.


Odpowiedź :

zad 1

PSZCZOŁA
v = 18 km/h
t = 20 min = 20/60h = 1/3h
s = 18 * 1/3 = 18/3 = 6 km

GALOPUJĄCY KOŃ
v = 54 km/h
t = 20 min = 20/60h = 1/3h
s = 54 * 1/3 = 54/3 = 18 km

SAMOLOT ODRZUTOWY
v = 2200 km/h
t = 20 min = 20/60h = 1/3h
s = 2200 * 1/3 = 2200/3 = 733,(3) km

733,(3) w przybliżeniu = 733 km

zad 2
największa szybkość ma samolot odrzutowy