Odpowiedź :
Odpowiedź:
Dane Obliczyć Wzór
t =4 s s = ? s = a*t^2/2
a = 10 m/s^2
Rozwiązanie
s = a*t^2/2
s = 10 * (4)^2 / 2
s = 10 * 16 / 2
rachunek jednostek
[ s ] = [ m/s^2 * s^2 ] = [ m ]
s = 80 m
Odp. Motocyklista pokonał drogę s = 80 m
Wyjaśnienie: