👤

Pan Wiesiek kupił w hurtowni 8 odtwarzaczy w cenie 1276zł za sztukę.Udało mu się je wszystkie sprzedać.Oliczył,że przyniosły mu one 1392zł zysku.Ile kosztował odtwarzacz w sklepie pana Wieśka.
Odp:


Odpowiedź :

Odpowiedź:

1276×8= 10 208 -> tyle P. Wiesiek wydał

10 208 + 1392= 11 600 -> w sumie zarobił

11 600÷ 8 = 1 450 -> koszt jednego odkurzacza u Pana Wieska