👤

Konrad jechał na rowerze z prędkością 18 km/h i przejechał dystans 100 m. Ile zajęło mu to czasu?

Odpowiedź :

Odpowiedź:

Zajęło to 20s

Wyjaśnienie:

s=100m

v=18km/h=18000m /3600s =5m/s

Oblicz t

s=v*t............... /v

t=s/v

t=100m/5m/s

t=20s

[tex]dane:\\v = 18\frac{km}{h} = 18\cdot\frac{1000 \ m}{3600 \ s} = 5\frac{m}{s}\\s = 100 \ m\\szukane:\\t = ?\\\\Rozwiazanie\\\\s = v\cdot t \ \ /:v\\\\t = \frac{s}{v}\\\\t = \frac{100 \ m}{5\frac{m}{s}}=20 \ s[/tex]

Odp. Konrad przejechał dystans 100 m w czasie 20 sekund.