Odpowiedź :
Ruch jednostajnie opÓźniony!
Vo=25 m/s
t= 5 s
Vk=0
s=?
s=Vo*t-0,5*a*t²
Vk=Vo-a*t
a=Vo/t
s=Vo*t-0,5*(Vo/t)*t²
s=0,5*Vo*t
s=0,5*25*5=62,5 m
Ruch jednostajnie opÓźniony!
Vo=25 m/s
t= 5 s
Vk=0
s=?
s=Vo*t-0,5*a*t²
Vk=Vo-a*t
a=Vo/t
s=Vo*t-0,5*(Vo/t)*t²
s=0,5*Vo*t
s=0,5*25*5=62,5 m