👤

PROSZĘ !!!!!! NA TERAZ


1. Oblicz opór R odbiornika, jeżeli pod wpływem napięcia U = 12 V przez ten odbiornik płynie prąd I o natężeniu 3,5 A. Wykonaj i zapisz odpowiednie obliczenia.
2. Silnik o mocy P = 1,1 kW podłączony jest do napięcia U = 220V.
Oblicz:
natężenie prądu płynącego przez jego uzwojenie (I),
pracę wykonaną przez silnik w czasie t = 2400 s, wynik podaj w J i kWh,
koszt energii pobranej z sieci w tym czasie, jeżeli 1 kWh kosztuje 0,7 zł.
Wykonaj i zapisz odpowiednie obliczenia.