👤

Rozwiąż zadanie Pamiętaj o wpisaniu danych szukanych wzoru i wyniku z jednostką jakę ciśnienie hydrostatyczne wywiera w szklance o wysokości 30cm woda jeśli wypełnia ją całkowicie Gęstość wody wynosi 1000kg/m3

Odpowiedź :

Dane:

h-=0,3 m

d= 1000 kg/m³

g=9,81 m/s²

Szukane

p=?

p=d*g*h

p=1000*9,81*0,3 = 2943 Pa ≈ 2,9 kPa