Który z oporów jest większy i ile razy? (Zadanie w załączniku)

Im mniejszy opór (zgodnie z prawem ohma I=U/R), tym większy prąd płynie w obwodzie przy tym samym napięciu.
R1=6/0.03= 200Ω
R2=6/0.01= 600Ω
Rezystor R2 jest większy 3 razy od R1