👤

PROSZĘ O POMOC DAJE DUŻO PUNKTÓW I NAJ!!!
Motocyklista zwiększył swoją prędkość od wartości 18 km/h do 90 km/h w czasie półminuty. Ile wynosiło przyspieszenie jego ruchu?
Tylko proszę z wzorami.


PROSZĘ O POMOC DAJE DUŻO PUNKTÓW I NAJ Motocyklista Zwiększył Swoją Prędkość Od Wartości 18 Kmh Do 90 Kmh W Czasie Półminuty Ile Wynosiło Przyspieszenie Jego Ru class=

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a=0,67 m/s2

Wyjaśnienie:

Vo=18km/h=5m/s

Vk=90 km/h=25m/s

t=30s

a=Vk-Vo/t

a=ΔV/Δt

a=20m/s / 30s

a=0,67 m/s2