👤

Podstawa trójkąta ma długość 7 cm, a wysokość opuszczona na tę podstawę jest równa 4 cm. Pole trójkąta wynosi:

Odpowiedź :

Odpowiedź:

P=a*h/2

P=7cm*4cm/2=14cm²

Odpowiedź:

P = 7*4 /2 = 28/2 = 14 (cm2)

Pole trójkąta wynosi 14 cm2

Szczegółowe wyjaśnienie:

/ - kreska ułamkowa