👤

Podstawa trójkąta ma długość 12cm a wysokość tego trójkąta jest o 4cm krótsza od podstawy. Ile wyniesie pole tego trójkąta? Proszę o pilne rozwiązanie na już, dziękuję.

Odpowiedź :

Odpowiedź:

a=12cm

h=a-4cm

h=12cm-4cm

h=8cm

P=1/2*a*h

P=1/2*12cm*8cm=1/2*96cm=48cm2